Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR RADYO VATAN ARAMA KURTARMA İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
IUSARC VI. GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

IUSARC VI. GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Tarih 11 Mayıs 2017, 09:00 Editör

IUSARC VI. GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

IUSARC (Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi) VI. Genel Kurul Toplantısı, 26 Nisan 2017 tarihinde Acapulco Resort Otel'de gerçekleşti.
IUSARC başkanlığına Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden (UKÜ) Doç. Dr. Ahmet Adalıer, Yardımcılığına ise Lefke Avrupa Üniversitesi’nden (LAÜ) Doç. Dr. İhsan Tayhani seçildi.

Genel kurulda IUSARC’a üyelik başvurusunda bulunan Ada Kent Üniversitesi (AKÜN-KKTC) Uluslararası Final Üniversitesi (UFÜ-KKTC) ve University of Zambia (Zambia) üyelikleri onaylandı.

Toplantıda daha sonra, IUSARC 2017-2018 yılı faaliyet raporun genel kurula sunumu yapılarak, bu yıl ulusal düzeyde düzenlenen Ulusal Üniversiteler Arama ve Kurtarma Oyunları’nın gelecek yıl Nisan ayı sonu ile Mayıs ayının ilk haftası içerisinde bu kez uluslararası düzeyde gerçekleştirilmesi; BM tarafından Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü olarak ilan edilen 13 Ekim’in konsey üyesi üniversitelerin kendi ülkelerinde kamusal duyarlılık ve farkındalık oluşturma adına etkinlikler gerçekleştirmeleri ve IUSARC’ın Uluslararası Acil Durum Yönetim Topluluğu’na (TIEM) üyelik kararları alındı.

IUSARC’ın yönetim kurulu; Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKK (ODTÜ KKK), Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), İstanbul Teknik Üniversitesi KKTC (ITÜ KKTC) University of Lahoro (Pakistan,) Adam Üniversity (Kırgızistan) Voronezh Institute of High Technologies (Russia) İslamic University of Endonesia (Endeonezya), 19 Mayıs Üniversitesi (Türkiye) ve Maltepe Üniversitesi’nden (Türkiye) oluşurken, yedek üyeler; Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ), Akdeniz Karpaz Üniversitesi (AKÜ) ve Ada Kent Üniveristesi (AKÜ) oldu.

Disiplin kurulu; Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Yakın Doğu Üniversitesi’nden (YDÜ) oluşurken, yedek üye; Gümüşhane Üniversitesi (Türkiye) oldu.
Bu haber 110 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

FAALİYETLER

SİVİL SAVUNMA ARAMA KURTARMA EKİBİ İZMİR'DE EĞİTİME KATILDI

SİVİL SAVUNMA ARAMA KURTARMA EKİBİ İZMİR'DE EĞİTİME KATILDI SİVİL SAVUNMA ARAMA KURTARMA EKİBİ İZMİR'DE EĞİTİME KATILDI

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI PERSONELİ MEKSİKA'DA

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI PERSONELİ MEKSİKA'DA SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI PERSONELİ MEKSİKA'DA "2017 AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI KÜRESEL PLATFORMU"NA KATILDI

MÜNHAL

SON DEPREMLER

ACİL ÇAĞRI

ALO 101

CANLI YAYIN

KKTC HAVA DURUMU


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: SSTB BİLİŞİM