Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR RADYO VATAN ARAMA KURTARMA İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
NUSARGames2017 TAMAMLANDI

NUSARGames2017 TAMAMLANDI

Tarih 11 Mayıs 2017, 08:47 Editör

NUSARGames2017 TAMAMLANDI

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile IUSARC (Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi) işbirliği içersinde 24-26 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen NUSARGames2017 tamamlandı.
Oyunlara, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi, Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Ada Kent Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi olmak üzere 9 üniversite katıldı.
Üniversiteler Arama Kurtarma Kulüp üyeleri; "Trafik Kazasına Müdahale ve İlk Yardım", "Beton Kütle Sürükleme", "Enkazda Arama Kurtarma ve Temiz Beton Çalışması", "Havai Hatla Arama Kurtarma" ve "Hedef Bulma" olmak üzere 5 parkurunda yarıştı. Oyunların başlaması ile yakılan meşale, parkurların tamamlanması ile takım liderleri tarafından söndürüldü.
Yapılan oyunlar sonucunda; birinci Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ), ikinci Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ve üçüncü Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) geldi. Takımlarına 26 Nisan 2017 gecesi düzenlenen törenle madalya ve kupaları verildi.

Bu haber 105 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

FAALİYETLER

SİVİL SAVUNMA ARAMA KURTARMA EKİBİ İZMİR'DE EĞİTİME KATILDI

SİVİL SAVUNMA ARAMA KURTARMA EKİBİ İZMİR'DE EĞİTİME KATILDI SİVİL SAVUNMA ARAMA KURTARMA EKİBİ İZMİR'DE EĞİTİME KATILDI

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI PERSONELİ MEKSİKA'DA

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI PERSONELİ MEKSİKA'DA SİVİL SAVUNMA TEŞKİLATI PERSONELİ MEKSİKA'DA "2017 AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI KÜRESEL PLATFORMU"NA KATILDI

MÜNHAL

SON DEPREMLER

ACİL ÇAĞRI

ALO 101

CANLI YAYIN

KKTC HAVA DURUMU


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: SSTB BİLİŞİM